سفارش تبلیغ
صبا
جیرفت زیبا ( استان سبزواران )

دلم می ترسد....

 

 

به سکوت سرد مرداب قسم که تو نیلوفر چشمان منی

و دل خسته ی من می ترسد که تو پژمرده شوی

که تو مرا به فراموشی شبها سپری

که مبادا به دلم رنگ سیاهی بزنی

و به شبهای امیدم تو تباهی بزنی

دل من ترانه دارد غم عاشقانه دارد

به هوای روی ماهت همه شب بهانه دارد

 

 

 
موضوع مطلب :


دوشنبه 89 آذر 1 :: 10:13 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی


مرد جوانی وسط شهری ایستاده بود و ادعا می‌کرد که زیباترین قلب را در آن شهر دارد. جمعیت زیادی گرد آمدند. قلب او کاملا سالم بود و هیچ خدشه ای بر آن وارد نشده بود. پس همه تصدیق کردند که قلب او به راستی زیباترین قلبی است که تا کنون دیده اند.


مرد جوان، در کمال افتخار با صدایی بلندتر به تعریف از قلب خود پرداخت.ناگهان پیر مردی مقابل جمعیت آمد و گفت:
اما قلب تو به زیبایی قلب من نیست.


مرد جوان و بقیه جمعیت به قلب پیر مرد نگاه کردند. قلب او با قدرت تمام می‌تپید، اما پر از زخم بود. قسمت‌هایی از قلب او برداشته شده و تکه‌هایی جایگزین آن شده بود. اما آنها به درستی جاهای خالی را پر نکرده بودند و گوشه‌هایی دندانه دندانه در قلب او دیده می‌شد. در بعضی نقاط شیار‌های عمیقی وجود داشت که هیچ تکه ای آنها را پر نکرده بود. مردم با نگاهی خیره به او می‌نگریستند و با خود فکر می‌کردند این پیر مرد چطور ادعا می‌کند که قلب زیباتری دارد.مرد جوان به قلب پیر مرد اشاره کرد و با خنده گفت: تو حتما شوخی می‌کنی، قلبت را با قلب من مقایسه کن. قلب تو، تنها مشتی زخم و خراش و بریدگی است.


 پیر مرد گفت: درست است قلب تو سالم به نظر می‌رسد، اما من هرگز قلبم را با قلب تو عوض نمی‌کنم. می‌دانی، هر کدام از این زخمها نشانگر انسانی است که من عشقم را به او داده ام، در واقع من بخشی از قلبم را جدا کرده و به او بخشیده ام. گاهی او هم بخشی از قلب خود را به من داده که به جای آن تکه بخشیده شده قرار داده ام. اما چون این تکه‌ها مثل هم نبوده اند، گوشه‌هایی دندانه دندانه در قلبم دارم که برایم عزیزند، چرا که یاد آور عشق میان دو انسان هستند.

بعضی قسمت های قلبم را به کسانی بخشیده ام. اما آنها چیزی از قلب خود به من نداده اند. اینها همین شیارهایی عمیق هستند. گرچه دردآورند، اما یادآور عشقی هستند که داشته ام امیدوارم که آنها هم روزی بازگردند و این شیار‌های عمیق را با تکه ای که من در انتظارش بوده ام، پر کنند.


حالا می‌بینی زیبایی واقعی چیست؟ مرد جوان بی هیچ سخنی ایستاد. در حالی که اشک از گونه‌هایش سرازیر بود، به سمت پیر مرد رفت. از قلب جوان و سالم خود تکه ای بیرون آورد و با دستهای لرزان به پیر مرد تقدیم کرد.


پیرمرد آن را گرفت و در قلبش جای داد و بخشی از قلب پیر و زخمی‌ خود را جای زخم مرد جوان گذاشت. مرد جوان به قلبش نگاه کرد، دیگر سالم نبود، اما از همیشه زیباتر بود. عشق از قلب پیر مرد به قلب او نفوذ کرده بود.
موضوع مطلب :


دوشنبه 89 آذر 1 :: 10:8 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی
7 راه کار جدید برای استفاده بهینه از باطری گوشی

 

? راه کار جدید برای استفاده بهینه از باطری گوشی که به کمک این آموزش شما میتوانید طول عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید.که توسط سایت فارسی موبایل در اختیار شما کاربران قرار گرفته است.

 ? راه کار جدید برای استفاده بهینه از باطری گوشی


?? تنظیم زمان وقفه ذخیره کننده نیرو :
تنظیمات> عمومی> شخصی سازی> نمایش (نوکیا S60 3rd)
هر چه ساعت در هنگام بیکاری گوشی شما زمان کمتری نمایش داده شود ، میزان مصرف باطری گوشی موبایل شما به همان نسبت کمتر میشود.

?? بستن همه برنامه هایی که استفاده نمیشوند
داشتن برنامه های در حال اجرا در پس زمینه ممکن است از قابلیت چند وظیفه ای گوشی شما استفاده کند ، اما زمانی که تلفن همراه خود را در جیبتان گذاشتید یا از آن استفاده نمیکنید کاملا بی فایده است زیرا هم از باطری گوشی شما استفاده میکند ، هم کارت حافظه را درگیر کرده و هم پردازنده گوشی را بی دلیل مشغول میکند.

» برای بستن برنامه های کاربردی ، به سادگی کلید منو را پایین نگاه داشته (در نوکیا S60 2,3,5 edition) تا اینکه شما شاهد یک پنجره باز شو شوید ، سپس با فشردن دکمه “c” و انتخاب “بله” از برنامه خارج شوید.

?? غیر فعال کردن موقعیت شما در جی پی اس

تنظیمات> عمومی> موقعیت> روشها موقعیت
تنظیمات> تلفن> برنامه sett. > موقعیت> روش موقعیت (نسخه S60 5th)

یکی از پرمصرفترین برنامه هایی است که بسیار از باطری گوشی شما استفاده میکند.
با غیر فعال نمودن این قابلیت هنگامی که از آن استفاده نمیکنید میتواند به شکل چشمگیری در مصرف باطری گوشی شما صرفخ جویی کند.این قابلیت تنها در گوشی های GPS دار وجود دارد

?? کاهش روشنایی شما
تنظیمات> عمومی> Personalisation> نمایش> سنسور نور
تنظیمات> تلفن> نمایش> سنسور نور (نسخه S60 5th)

بسیای از کاربران عاشق نور زیاد صفحه نمایش موبایل هستند ، در مقابل عده ای نیز به نور کم و پایین علاقمندند که میگویند نور زیاد چشم ما را اذیت میکند!
در هر صورت بهتر است نور LCD موبایل را از نیمه کمتر یا بصورت کامل کم کنید که باعث شود حد اکثر استفاده را از موبایل خود بکنید.

?? غیرفعال کردن بلوتوث شما
تنظیمات> اتصال> بلوتوث

بلوتوث یکی از ویژگی های فوق العاده است که به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعات خود را بصورت بی سیم مشترک سازند. با این حال ، بعید است که شما بصورت تمام وقت فایل های خود را منتقل کنید. پس بهتر است هنگامی که از آن استفاده نمیکنید آن را خاموش نگاه دارید.نه تنها با خاموش کردن از باتری گوشی خود بیشتر استفاده میکنید بلکه عمر آن را افزایش میدهید.

?? استفاده از دارک تم ها و تم های تیره (روش تأیید نشده)
چند نفر گفته اند که استفاده از “تم تیره” کمک خواهد کرد که عمر باتری طولانی و محافظت از صفحه نمایش بیشتر شود. این روش را ما تایید نمیکنیم. اگر چه این روش تأیید نشده است ، اما شاید بتوان گفت که ممکن است از انرژی کمتری از صفحه نمایش استفاده کند !

?? طبق معمول میگوییم ویبره را خاموش کنید !
موضوع مطلب : استفاده بهینه از باطری گوشی


شنبه 89 آبان 15 :: 7:58 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

ترفند غیر فعال کردن گوشی دزدیده شده

ممکنه گوشی شما رو دزد ببره با خودش و هیچی دست شما نباشه اما حداقل میتونید نزارید اون هم ازش استافده نکنه! برای اینکار باید کار های زیر رو انجام بدید اما بدونید که اگر گوشی دوباره هم به دستتون برسه دیگه فایده نداره چون مرده و پریده.

 ترفند غیر فعال کردن گوشی دزدیده شده


برای چک کردن شماره سریال موبایل خود، کلید های زیر را به ترتیب فشار دهید: * # ?6 # یک کد دیجیتالی روی صفحه نمایش ظاهر می شود. این شماره مختص دستگاه شما است. این شماره را یادداشت کنید و در جایی امن نگه دارید. هنگامیکه موبایل شما دزدیده می شود، شما می توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید. سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند حتی اگر دزدها SIM کارت را عوض کرده باشند. تلفن شما کاملاً غیرقابل استفاده خواهد شد. شما ممکن است نتوانید موبایل خود را بازپس گیرید، اما حداقل می دانید کسیکه آنرا دزدیده است دیگر نمی تواند از آن استفاده کند یا آنرا بفروشد. اگر هر کسی این کار را بکند، دیگر دزدیدن موبایل هیچ فایده ای نخواهد داشت.
موضوع مطلب : گوشی دزدیده شده


شنبه 89 آبان 15 :: 7:51 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

ترفند فرستادن بلوتوث برای چند نفر به طور هم زمان

ترفند فرستادن بلوتوث برای چند نفر به طور هم زمان که در سایت فارسی موبایل به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

ترفند فرستادن بلوتوث برای چند نفر به طور هم زمان


راه استفاده از این ترفند خیلی ساده و راحته.
فقط کافیه که روی گوشیتون از ? یا ? فایل مننجر استفاده کنید.
با استفاده از این هر فایل مننجر شما میتونید اهنگ یا هر چیزی رو برا دیگری به راحتی بلوتوث کنید.
برا اینکه بتونید همزمان برای چند نفر بلوتوث بفرستید باید از هر فایل مننجر به یک فرد بلوتوث بفرستید به طور ساده تر:
برای نفر اول از فایل مننجر خود گوشی یک فایل رو برای یکی میفرستید در حین ارسال با نگه داشتن دکمه منو از برنامه خارج میشید و وارد یه فایل مننجر دیگه مثل X-ploreمیشید و یه فایلو برای نفر بعدی بفرستید.
دوباره با نگه داشتن کلید منو از برنامه خارج شده و به یه فایل مننجر دیگه مثل Y-Brows میشید و باز مراحل فرستادن فایل مورد نظرو طی میکنید.
موضوع مطلب : ترفند فرستادن بلوتوث برای چند نفر


شنبه 89 آبان 15 :: 7:49 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

ترفندی برای به دست آوردن زنگ های فابریک گوشی ها

ترفند زیر برای بدست آوردن زنگ ها وآهنگهای فابریک گوشی هاست که در سایت فارسی موبایل به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

ترفندی برای به دست آوردن زنگ های فابریک گوشی ها


توجه ?:این ترفند برای گوشی های سیمبین به درد میخوره

توجه ?:باید از برنامه ی X-PLORE استفاده کنید

?-وارد برنامه ی X-PLORE شده و دکمه ی ? (صفر) را بزنید
?-جهار گزینه ی اول را تیک دار کنید.
?-حالا از تنظیمات بیرون بیابد و به صفحه اصلی بروبد(جایی که درایو ها رو نشون میده)
?-حالا به درایو Z برید
?-بعد به قسمت Data سپس پوشه ی sounds را باز کنید
?- و بعدش پوشه ی digital رو.
حالا با انبوهی از آهنگ ها مواجه شدید
?-هر کدوم رو که میخوایید mark کنید.
option>edit>copy-8
9-حالا به جایی که میخواهید منتقل کنید.(مموری کارت بهتره،چون میتونید به کامپیوتر وصل کنید)
??-سپس هر کاری که بخواهید با اون آهنگها میتونید بکنید.
موضوع مطلب : ترفندی برای به دست آوردن زنگ ها


شنبه 89 آبان 15 :: 7:45 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

ترفند سیو (save) بلوتوث دریافتی در نوکیا به طور یکجا

ترفندی که میخوام امروز براتون بگم خیلی خیلی به درد میخوره و خیل سادس. شاید برای شما پیش اومده باشه که تعداد زیادی عکس یا فیلم یا آهنگی رو از دوستتون گرفته باشید.و حوصله ی سیو اونارو نداشته باشید مثلا اگه ??? تا عکس رو بخواید سیو کنید خیلی طول میکشه و کلی وقت میگیره.این ترفندو انجام بدید که در سایت فارسی موبایل به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

ترفند سیو (save) بلوتوث دریافتی در نوکیا به طور یکجا


شما تنها کافیه برنامه ی X-ploreرو روی گوشیتون داشته باشید. بعد از دریافت هر تعداد بلوتوث وارد این برنامه بشید و با زدن دکمه ی ? به قسمت مسیج وارد میشید و در این قسمت شما هر فایلی که از طریق بلوتوث دریافت کردیدو در اونجا میبینید.
در ادامه با زدن Menu>Mark>mark All>edit>Move>E:

و هر فولدری که دوست داریدرو انتخاب کنید و Selectرو بزنید به همین راحتی.
موضوع مطلب : ترفند سیو (save) بلوتوث دریافتی در نوکیا


شنبه 89 آبان 15 :: 7:43 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

   دارای من کجاست؟شب بود! ماه پشت ابر بود! دارا بود و سارا بود!

 

چشم دارا و سارا، سمت ستاره‌ها بود!

 

چشم مامان و بابا، به دارا و سارا بود!

 

دارا ستاره میشمرد! سارا براش سبد برد!

 

دارا ستاره میچید! سارا کم‌کم خوابش برد!

 

صبح.... شب بود! ماه پشت ابر بود!

 

نه دارا بود نه سارا! چشم مامان و بابا موند

 

سمت آسمونها!
موضوع مطلب :


پنج شنبه 89 مهر 22 :: 10:19 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی
رقص سرباز اسرائیلی دور زن دست ‌بسته فلسطینی + فیلم

سرباز اسرائیلی که با لباس فرم ارتش اسراییل در فیلم دیده می‌شود، عینک آفتابی به چشم زده ، در حالی که زن با چشمان و دستان بسته به دیوار چسبیده و به آن پناه آورده است.ما از آن دیوار هم کم ارزش تریم و گرنه خواهر مسلمان ما مجبور نبود از بی کسی به دیوار پناه ببرد! اگر به غفلت و خوابیدن ادامه دهیم و از مظلومین فلسطینی که در خط مقدم جبهه اسلام هستند حمایت نکنیم،در آینده شاهد این صحنه ها در ایران هم خواهیم بود!!!!!!میتوانید در این فیلم معنی شعار نه غزه ،نه لبنان را ببینید 

 

طی ساعات گذشته فیلمی از اهانت یک سرباز اسرائیلی به یک  زن فلسطینی بر روی سایت یوتیوب قرار گرفته که به شدت خشم مردم فلسطین را برانگیخته است.

در این فیلم یک دقیقه‌ای، سرباز اسرائیلی در حالی که دست‌ها و پاها و همچنین چشم‌های یک زن فلسطینی‌ها را بسته، اطراف وی به رقص و پایکوبی مشغول است و هر از چند گاهی این زن را آزار می‌دهد.

این فیلم ویدیویی پس از پخش بر روی سایت یوتیوب، با هدف تقویت روحیه شهرک‌نشینان صهیونیست دیروز دوشنبه از شبکه خصوصی کانال ?? تلویزیون اسرائیل نیز پخش شده است!

سرباز اسرائیلی که با لباس فرم ارتش اسراییل در فیلم دیده می‌شود، عینک آفتابی به چشم زده و در حالی که زن با چشمان و دستان بسته به دیوار چسبیده است،‌ به رقص در اطراف وی مبادرت کرده و با حرکات خود، موجب اذیت و آزار این زن فلسطینی می‌شود.
اسرائیلی‌ها برای فرافکنی موضوع، این فیلم را با عنوان "سرباز اسرائیلی تروریست عرب را دستگیر می‌کند" روی سایت یوتیوب بارگذاری کرده‌اند.
شدت اهانت در این فیلم به حدی بوده که مقامات سازشکار تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با ابراز خشم از چنین اقدامی، آن را "توهین شدید به شان و احترام زنان" خواندند.

دفتر سلام فیاض نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: "این فیلم نمایشگر ذهن بیمار اشغالگران است."

بسیاری از کارشناسان معتقدند که پخش این تصاویر، باعث بیشتر جریحه‌دار شدن مردم فلسطین و افزایش درگیری‌ها خواهد شد.

این فیلم ویدیویی در شرایطی منتشر می‌شود که تنها شش هفته پیش، انتشار چند عکس توسط یک سرباز زن اسرائیلی در حال تحقیر جنسی چند مرد فلسطینی که چشمان و دستان آن‌ها بسته بود،‌ خشم بسیاری از مردم کشورهای منطقه را برانگیخت.

پیش از این نیز چند سرباز اسرائیلی با کشتن تعدادی از فلسطینیان،‌ با اجساد آنان عکس یادگاری گرفته بودند!


 


یک مسلمان با دیدن این خبر اگر دق کند و بمیرد سزاوار است. 

 یا محمدا ( ص ) شرمساریم از این جفا و ظلمی که بر امت شما نبی خدا می رود و ما سکوت کرده ایم . . .
موضوع مطلب : کو غیرت مسلمانی؟!


پنج شنبه 89 مهر 22 :: 10:19 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

پیامک در مورد مقام معظم رهبری


غم از دل خسته نفسی خواهد رفت
اندوه ز قلب هر کسی خواهد رفت
آقا که به قم بیاید إنشاألله
خورشید دگر مرخصی خواهد رفت

*****
موضوع کفایه ی دلم می آید
تفسیر خوش رسائلم می آید
از دارشفای عشق،خارج نشوم
جون رهبر بافضائلم می آید

*****
با امدنت بهار احساس شود
این شهر پر از طراوت یاس شود
از عطر حضورت ای علمدار زمان
قم جلوه گه حضرت عباس شود

*****
دلبستگی به یار را میفهمیم
درد دل بی قرار را میفهمیم
ما منتظر امام امت هستیم
ما معنی انتظار را میفهمیم

*****
مه پاره ی انقلاب،قم می آید
اسطوره ی عشق ناب،قم می آید
صدطعنه اگرزنند من میگویم
احیاگر آفتاب،قم می آید

*****
آواز خوش ترانه ای می آید
خوش حالی بی کرانه ای می آید
باشور وشعف چلچله ها می خوانند
سید علی خامنه ای می آید


**************** 
منبع :فارس نیوز
موضوع مطلب :


پنج شنبه 89 مهر 22 :: 10:11 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی
1 2 3 4 5 >> >
درباره وبلاگ

پیوندها
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 158
بازدید دیروز: 78
کل بازدیدها: 641808
تعداد بازدیدکنندگان :
تعداد افراد آنلاین :
مرکز آموزش ایرانیان


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


شهریور 89 - جیرفت زیبا ( استان سبزواران )