سفارش تبلیغ
صبا
جیرفت زیبا ( استان سبزواران )

231

32569+

ثاق4ع

 123

 13

5غصثفقص

2323ف2قف25364

 564

ئاا

1234

1235

641542312

 

 1

2341

1234

عـشـق من 

          شـهـر من 

                    جـیـرفـت من 

         شهر من ، به تو می اندیشم  . . .
موضوع مطلب :


سه شنبه 91 تیر 20 :: 6:57 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

 

1234
موضوع مطلب :


یکشنبه 91 تیر 18 :: 9:31 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

124578
موضوع مطلب :


شنبه 91 تیر 10 :: 12:9 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

132546
موضوع مطلب :


سه شنبه 91 تیر 6 :: 6:38 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

 

147
موضوع مطلب :


پنج شنبه 91 خرداد 25 :: 1:34 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

بسم رب الحسین (ع)

به افتخار شهردار بسیجی ، سختکوش و هوشمند جیرفت بزرگ جناب مهندس حاج امان اله مختاری که این روزها چهره شهر را دگرگون نموده است .

ایشان کارهای عقب مانده که در طول 33 سال به معضلی برای جیرفت تبدیل شده بودند را با درایت و هوشمندی مثال زدنی حل نمود .

ساماندهی ترافیک پیچیده و گیج خیابان ها . حل مشکل ترافیک ورودی درب بیمارستان امام . ایجاد 5 پل استراتژیک و حیاتی بر روی رود ملنتی . فضای سبز زیبا  و کاشت درختان جدید . ساماندهی دستفروشان . عوض کردن چهره میادین شهر . ایجاد مکان های تفریحی و رفاهی در پارک های شهر . حذف درختان قدیمی و فرسوده . تعریض خیابان ها و ایجاد بتون مابین دو خط عبور .  کارهای فرهنگی  و مهمتر از همه قول معروف ایشان : در عملی کردن وعده انقلاب آسفالت تمامی خیابان ها و کوچه های شهر  و . . .

برماست که  با حمایت های معنوی از این جانباز دفاع مقدس که هنوز هم آسایش و زندگی اش را در راه رضایت و لبخند همشهریان جیرفتی فدا می کند ، زمینه را برای ایجاد کلان شهری زیبا و مدرن فراهم کنیم .

 مـــــــــــــا می توانیم ... 

انشالله خداوند مولایم علی (ع) این شیرمرد جیرفتی را که همه تلاش و اندیشه اش عمران و آبادانی جیرفت بزرگ است ، یاری نماید . 

خسته نباشی برادر ... 

یا علی مدد 

1235
موضوع مطلب :


شنبه 91 خرداد 20 :: 1:23 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

آثار باستانی جیرفت 

12  

 12

321

54 
موضوع مطلب :


شنبه 91 اردیبهشت 30 :: 10:17 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

12

 

دهه شصتیها نسلی از نسل های این زمانه هستند که از اسمشان پیداست که روزگار کدام انگشتش را به آنها نشان داده است . . . ! !

234 

 

دهه شصت یعنی دهه ای که ما در دوران جنگ تحمیلی قرار گرفتیم و دولت هم سیاست ازدیاد جمعیت را در پیش گرفت .  در پیشانی نسل مــــــــــا : 

مدارس -  اینقدر شلوغ بود که مجبور شدند دوشیفته کنند . ولی حالا هر کلاس 17 نفر هم نمیشود .

کنکور - اینقدر ترافیک بود که از هر 10 هزار نفر ! یک نفر قبول می شد . یادش بخیر وقتی تو دانشگاه قبول شدیم تا یک هفته مهمانی و سور می دادیم ! ولی حالا از هر یک نفر دو نفر قبوله ! امروزه قبولی در کنکور مثل اینکه انگاری یک کیلو سیب زمینی خریده باشی !!

خدمت سربازی - اینقدر تعدادمان زیاد بود که قانون خرید خدمت و هزار تا راه دررو برای خدمت بوجود اومد . مازاد بودیم .  میدان های صبحگاه مملو از کله های کچل دهه شصتی بود ! ولی حالا خدمت را 24  ماه کردند !

 شغل و کار -  هم که نگو . هر جا میری میگن : پارتی داری ؟ سهمیه داری ؟ سابقه کار چی داری ؟ و ... خوب اگه ما اینها رو داشتیم که دنبال کار نمی دویدیم . ای کاش مدرک نداشتیم تا رنج و درد مان هم کمتر بود ! اکثر همسن و سالان مــــــــــا  با مدرک لیسانس به بالا بیکار و منزوی هستند . چه می شود کرد ؟

پیر شدیم کسی بهمون نگفت بابا بزرگ !

ازدواج - درباره این مقوله حیاتی اظهارنظر را به دوستان می سپارم .

 نظر من : با این تقدیری که روزگار برای ما دهه شصتی ها رقم زد ، بخاطر شرایط سخت ازدواج و مشکلات فراروی پیرجوانان دهه 60 ، بزودی نسل ما هم مانند دایناسورها ! منقرض می شود !  


و ای کاش ما هم دهه هفتادی بودیم ...

 

21 

 
موضوع مطلب : جیرفت .


چهارشنبه 91 اردیبهشت 20 :: 11:49 صبح :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

سلام 

باز هم قرار است از معظلی که هر ساله گریبانگیر جنوب و بخصوص جیرفت است سخن برانیم . 

نمی دانم از بداقبالی مردمان رنج کشیده و صبور سرزمین من است یا بی سیاستی و بی خیالی مسوءلان بخش کشاورزی است که اینچنین محصول پیاز جیرفت بدون خریدار باید بماند ؟؟ و صدها هزار تن پیاز مرغوب و درجه یک در زمین بماند و از بین برود !!!  

 

ف

امسال 12 سال است که منطقه جیرفت و کهنوج دچار دیو سیاه خشکسالی شده است . سالهایی که با هزاران مشکل و زجر کشاورزان قطب کشاورزی ایران سپری شد .

 کشاورزان محنت کشیده ای که برای ادامه زندگی چاره ای جز کاشتن ندارند . ولی چه کاشتنی ؟؟ مانند کاشتن تیر در قلب رنجور می ماند ....

با امید و آرزوی کسب درآمد و پرداخت بدهی های معوقه به بانک کشاورزی از نو زمین را شخم می کنند و تمام سرمایه زندگی را در خاک به امانت می گذارند تا بعد از چند ماه با فروش محصول زخم های کهنه زندگی را التیام ببخشند .

 با شروع فصل برداشت کم کم سر و کله دلالان تهرانی و ترک به جنوب کرمان پیدا می شود تا با حیله و کلاهبرداری محصولات جالیزی را که با هزاران خون دل خوردن و شب نخوابیدن ها بدست آمده است با قیمت ناچیز هاپولی کرده و در بازارهای شمال و غرب  کشور با قیمت های هنگفت و سرسام آور بفروش و سود حرامی به جیب بزنند .

در کنار این معضل بزرگ درد بزرگتری که کمر کشاورزان را می شکند اقدام نابخردانه و بی سیاست وزارت کشاورزی در وارد کردن محصول پیاز از کشور پاکستان است !  آنهم درست در حالی که پیاز مرغوب منطقه جیرفت و کهنوج باید وارد بازار های داخلی و خارجی شود . 

با ورود این مهمان ناخوانده ( پیاز بی کیفیت پاکستانی ) قیمت پیاز جیرفت با افت فاحش قیمت روبرو می شود . بطوریکه یک شبه از 450 تومان به کیلویی زیر 80 تومان تنزل قیمت پیدا می کند .
از طرف دیگر محصول گوجه فرنگی هم که برداشت آن از هزاران هکتار منطقه جیرفت و کهنوج آغاز شده است هم نیز با این معضل روبروست . و حتی سخت تر و دردناک تر از داستان پیاز که شرح آن بگذشت  .

 کشاورز باید در اوج تهیدستی صندوق خالی را 2500 تومان خریداری کند . با کارگر روزی 30 هزار تومان بچیند . با بنزین لیتری 700 تومان به بازار بیاورد . فکر می کنید آخر سر کیلویی چند ؟؟ ناراحت کننده است که اگر بشنوی دلالان ترک و تهرانی و اصفهانی با منت فراوانی که بر سر کشاورز زحمتکش و سوخته آفتاب می گذارند برای هر صندوق گوجه فرنگی تنها 1000 تومان می پردازند . درست شنیدی. هزار تومان !!!

 این کارهاست که کشاورز را خرد و تحقیر می کند . این عین بی عدالتی است . مگر احداث یک کارخانه بزرگ رب گوجه برای دولت عدالتخواه چقدر هزینه دارد ؟؟
داستان بقیه محصولات کشاورزی منطقه نیز تاسف بار و ناراحت کننده است ....


آیا کسی هست که صدای کمک و دادخواهی مسلمانان جنوب کرمان را لبیک گوید ؟

چرا ؟؟ واقعا چراااااااااااااااا  ؟؟؟؟  کشاورزی جیرفت و کهنوج که از قطب های مهم کشاورزی کشور می باشند باید همیشه چوب بی سیاستی و اهمال مسولان امر را بخورند ؟؟ 

ل

 

وزارت جهاد کشاورزی که پشت و پناه مردم رنج کشیده کشاورز است چرا باید در پست های مهم و حساس خود مدیرانی بی لیاقت و بی کفایتی بگمارد که اینچنین با تصمیمات بچه گانه و واردات پیاز مردم دیار جنوب را به خاک سیاه بنشانند ؟؟

خیلی ها از این کشاورزان امسال بر اثر بدهی ها یا خانه نشین می شوند و یا راهی زندان و یا سکته و ...

نمی دانم چه بگویم ...

ولی غم مردم من غم من است و شادی آنها هم باعث خوشحالی من . ولی باور کنید با این اوضاع که موجود است هرگز لبخند را بر لبان کشاورز جنوبی نخواهید دید. مگر می شود ؟

خدایا چنان کن سرانجام کار                       که پیازکار هم آخر شود خشنود و پولدار  !!!   
موضوع مطلب :


پنج شنبه 91 فروردین 24 :: 12:0 صبح :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

 

تنـهایی از این بیش

                                                   که دیده است

که دریــا  در چاه بگرید

                               غـم تنـها شدنش را

یا  غربت از این بیش

 که خورشـید

                                     بر دوش کشد

 

نیمه خاموش تنش را . . .

 

 

 

ایام فاطمیه (س) تسلیت باد

 
موضوع مطلب :


پنج شنبه 91 فروردین 17 :: 10:26 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی
1 2 >
درباره وبلاگ

پیوندها
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 35
بازدید دیروز: 47
کل بازدیدها: 639692
تعداد بازدیدکنندگان :
تعداد افراد آنلاین :
مرکز آموزش ایرانیان


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


خرداد 1389 - جیرفت زیبا ( استان سبزواران )