سفارش تبلیغ
صبا
جیرفت زیبا ( استان سبزواران )

امروز سری اول از مجموعه عکس های تمدن هلیل رود و اشیاء عتیقه و باستانی کشف شده از محوطه های باستانی کنارصندل و مطوط آباد در حاشیه هلیل رود را قرار می دهم . تمدن جیرفت باستان ( پادشاهی ارت ) با قدمت بیش از هفت هزار ساله که گویند باید تاریخ تمدن بشریت را از نو نوشت .    

وسایل به دست آمده از این تمدن تا به امروز بیشتر ظروف سفالی و سنگی، قطعات سنگ صابون و گاه وسایل مفرغی را شامل می‌شود.

     تمدن جیرفت گواهی است بر حضور انسان‌های اندیشمند و توانایی که حدود هفت هزار سال پیش توانستند با دنیای اطراف خود ارتباط صنعتی، اجتماعی، اقتصادی و تولیدی برقرار کنند.

 

 

32

لطفا برای دیدن بقیه عکسهای تمدن جیرفت به ادامه مطلب بیایید .... بیــــــــــــــــــــــــــــا ...ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :


پنج شنبه 90 تیر 30 :: 9:58 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

مرقد مطهر و نورانی امزاده سلطان سید احمد ( علیه السلام ) از نوادگان امام موسی کاظم ( ع) .

نسبت  شریف امامزاده سلطان سید احمد با چهار واسطه به امام موسی کاظم (ع) منتهی میشود که از قرار ذیل است سلطان سید احمد ابا الغنائم بن محمدابی جعفربن علی ابالحسن الکرمانی بن ابراهیم الضریر الکوانی بن محمد العابدین الامام موسی الکاظم (ع).

این سید جلیل القدر عظیم الشان واز بزرگان سادات کرمان بشمار میرود . وی نوه بزرگوار سید جلیل مدفون در سیرجان است که به زهد وتقوا اراسته بوده است . 

وفات ایشان  در اواخر سال چهارم هجری در جیرفت اتفاق افتاده است وپیکر مبارک وی به ساردوئیه منتقل وسپس در محل شهر فعلی درب بهشت (درب مزار) ساردوئیه بخاک سپرده شدوتوسط مردم نیکو کار وخداجوی وبزرگان وقت آرامگاهی بر سر مزار وی بنا شد که هم اکنون مامن دوستاران اهل بیت (ع) است .

 قبلا مزار وی از چوب ساخته شده بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در زمان بخشداری آقای هجرتی وهمکاری همه طوایف ساردوئیه وهیئت امنائ وقت  ضرح مبارک بازسازی گردید. 

این امامزاده عزیز دارای موقوفات زیادی است که در روستاهای ششدانگ کلوک شیخها (جهاد آباد )مرکزشهر ساردوئیه و روستای گلی گاه قسمتی از پل پیران ساردوییه ...

4

5

 

 
موضوع مطلب :


چهارشنبه 90 تیر 29 :: 6:36 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی


جمعه هایم بی تو بی معناست، مهدی جان بىا

دل درون سینه ام تنهاست، مهدی جان بىا

در فراقت می چکد اشک روان از دیده ام

حال و روز خلوتم غوغاست، مهدی جان بىا . . .


1


سلام . از امروز به مدت یک هفته به رسم سالهای قبل  تا روز جشن نیمه شعبان آقا امام مهدی ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) باتفاق دوستان با معرفت در مسجد ولیعصر ( عج ) جیرفت  مقدمات برگزاری بزرگترین جشن میلاد مهدی فاطمه (س) در شهرستان جیرفت را تدارک می بینیم .

هر ساله این مراسم بزرگ در مسجد ولی عصر ( عج ) جیرفت باشکوه و زیبایی تمام برگزار می شود . 

عاشقان و ارادتمندان مولای غایب مهدی ( عج ) که اکثرا از قشر جوان و نوجوان هستند با شور و علاقه خاصی گرمای 50 درجه و شرجی تابستان جنوب را تحمل می کنند . 

 عده ای بر بالای نردبان و پشت بام مشغول چراغانی کردن محوطه اند . عده ای هم مشغول طراحی دکوراصلی جشن هستند . عده ای هم سیستم صوتی را بررسی می کنند . 

همگی از سر و کله شان عرق مثل رود جاری است و بدن شان از گرما ملتهب و گر گرفته است .

 ولی گاهی عشق کاری میکند کارستان تا که احساس گرما و تشنگی نکنند . انگاری نسیم خنک و بهاری حضور نازنین  یار مهربان صورت هایشان را نوازش می دهد . . .

ما عاشق ایم . . .

عاشق عشق ندیده و در پشت پرده نهان . . .

انگاری یکی صدا میزند : شاید این جمعه بیاید ... شاید ... 

همین جا از تمام دوستان و جوانان برومند جیرفت زیبا دعوت می شود تا در برپایی این جشن باشکوه ما را همیاری و همکاری بنمایید .

 و دست گدایی بسوی بزرگان ، متمولین و معتمدین شهرستان جیرفت دراز می نماییم تا با کمکهای مالی و یا وسایل پذیرایی  جشن میلاد حضرت صاحب الزمان ( عجل الله) ، در بهتر و با کیفیت برگزار شدن این مراسم معنوی شریک باشند . 

باشد تا که این اقدامات هر چند کوچک ما گامی بزرگ در راه زمینه سازی ظهور مولایمان صاحب الزمان امام مهدی ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) باشد . 

آمین یا رب العالمین 
موضوع مطلب :


شنبه 90 تیر 18 :: 1:27 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

 

  0

 

 
موضوع مطلب :


سه شنبه 90 تیر 14 :: 1:11 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

سلام

برای مدتی نبودم . رفته بودیم ساردوییه زیبا .

هوای خنک و دلپذیر و آب سرد و گوارا و میوه های خوشمزه گیلاس و زردآلو و طبیعت بکر و ناب روستای زیبای سین آباد سبب شد تا قید کار  و مهمتر از  همه گرمای طاقت فرسای تابستان را بزنم و بسوی زادگاه پدری ام پر بکشم . 

 جای همه تان خالی و سبز . خیلی چسپید . روزها به زیر سایه درختان میوه باغ گیلاس و زردالو و آلبالو می نشستیم و از خودمان پذیرایی می کردیم !! 

 

 3

 

درختان سرسبز و شادابی که حاصل دسترنج و تلاش شبانه روزی پدر بزرگوار و عزیزم زنده یاد کربلایی موسی عادلی ( رحمه الله علیه ) هستند .

  

 ع

 جای جای این روستا و و خانه و  باغها و . . .  یاد و خاطره بودن ها با پدر مهربان را برایمان تکرار می کند .

 یادش بخیر ،  پارسال همین موقع با چه شور و اشتیاقی در باغهایش قدم میزد و درختان میوه را غرس می کرد و ابیاری می نمود . مرد تلاش و کار و همت بود .  چهره مهربان و لبخندی که همیشه بر لب داشت به ما امید و روحیه زندگی می بخشید . در نزد اهالی روستا محبوب بود و دوست داشتنی و گفته هایش قابلاحترام . برلب ذکر خدا داشت و مشکل گشای دوست و غریبه .

 

ا

به مانند مولایم علی (ع) عشق و علاقه اش به کشاورزی و آباد کردن بود و عمران مساجد منطقه و نام نیک از خود بر جای گذاشتن . 

هر جا که می رفت اندیشه اش خدمت به خلق الله و رضای خداوند بزرگ و قادر بود .  با وجود بهره کم از سواد  همیشه در جلسات سیار قرآن کریم حضور مستمر و چشمگیری داشت . گویی با چشم دل آیات نورانی قرآن مجید را زمزمه می کرد . . .

  

8 

 

 بدلیل علاقه وافری که به اهل بیت ( علیه السلام ) داشت ، همیشه پای ثابت  مراسمات و برنامه های مذهبی و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله ( ع ) بود . با شنیدن نام زیبای حسین بن علی ( ع ) اشک شوق بر دیده اش جاری می شد و آرزوی زیارت دوباره ضریح شش گوشه ارباب دلها را در دل داشت .

 3

 

 سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز     مرده آن است که نامش به نکویی نبرند . . .

 

حیف و صد حیف که قدر با هم بودن را زمانی می فهمیم که دیگر خیلی دیر شده است . 

 اصلا باورم نمی شود که دیگر بابا در بین ما نیست . 

 فقط یک حادثه تلخ  بود که او را از ما جدا کرد . . . 

عجب رسمیه رسم زمونه    قصه برگ و باد خزونه

آدما میرن از اونا فقط     خاطره هاشون   بجا می مونه  

 

 الهی رضا برضائک و مطیعا لامرک و راضیه بقضائک ، لا معبود سواک .

شادی روح بزرگ و آسمانی اش صلوات . . .

23 
موضوع مطلب :


دوشنبه 90 تیر 13 :: 12:53 صبح :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

درباره وبلاگ

پیوندها
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 158
بازدید دیروز: 78
کل بازدیدها: 641808
تعداد بازدیدکنندگان :
تعداد افراد آنلاین :
مرکز آموزش ایرانیان


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


تیر 90 - جیرفت زیبا ( استان سبزواران )