سفارش تبلیغ
صبا
جیرفت زیبا ( استان سبزواران )

 

 348

9

12

 

 7
موضوع مطلب :


دوشنبه 92 خرداد 27 :: 9:17 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

سلام همه

امروزه یکی از مهمترین مسایل هر جامعه ای بحث بهداشت و درمان است . بگونه ای که با رشد جمعیت این مهم بیشتر از قبل نمود پیدا میکند و نیازها و خواست های به حق مردم هم متنوع تر می شود . 
در جنوب استان کرمان در سالهای اخیر هم اقدامات زیر بنایی و اصولی زیادی در حیطه بهداشت و درمان صورت گرفته است .

ولی اگر به شهر جیرفت آمدید حتما سری به بیمارستان آیت الله کاشانی بزنید . که از عجیب ترین و خاص ترین مکان های دنیاست . شاید هم در دنیا یگانه دهر باشد.

وجود تنها زایشگاه به اصطلاح مدرن و قدیمی جنوب استان و سردخانه نگهداری اجساد در یک محوطه از شگفتی های روزگار است .

بگونه ای که دم درب ورودی دو گروه چشم انتظار به آنسوی میله های درب بیمارستان چشم دوخته اند .

 21212  
گروه اول : پدران نوزادانی هستند که با لب های خندان و چشمان امیدوار لحظه شماری می کنند تا ساعات طولانی چشم انتظاری به سر برسد تا کودک و همسرش را با صحت و سلامتی ببیند .
حس خوب و قشنگ پدر شدن در قلبش موج می زند . چه برنامه هایی که برایش در سر می پروراند . نام کودک . اینده اش . روشنی و امید و آرزوهای پدرانه ...


و گروه دوم : فقط چند قدم آنسوتر گروه دیگر مردان و زنانی که جامه سیاه عزا بر تن کرده و با چشمانی گریان و پف کرده و ناامید از این دنیای فانی خاکی مویه و ناله می کنند
و با دل شکسته دعا می کنند تا این لحظه ها به کندی بگذرد تا بیشتر با پیکر بی جان جگرگوشه شان باشند . و اینکه تا ساعاتی بعد در قبرستان باید با عزیز دلشان وداعی تلخ و سخت کنند تا برای همیشه در زیر خروارها خاک سیاه مدفون شود .غم و سیاهی و ناامیدی ... 

چقدر نازیباست که لحظه ترخیص مادر و کودک بجای شادی و خوشحالی خانواده باید شاهد فریادها و ناله های گوشخراش و ضجه های های صاحبان اجساد که در ساختمان چسپیده به زایشگاه باشند .

و دیدن اجسادی که سوار بر آمبولانس اموات بسوی منزل آخرت می برند ، تاثیر منفی و ترس بر روح و روان مادر نوزاد می گذارد . 

واقعا کجای این کره خاکی دیدید که مرگ و زندگی اینطور با هم باشند !! یک درب بیمارستان که هم نوزاد و هم جسد مرده ! از آن بیرون می برند ؟؟؟

098

خوووووب اگر زایشگاه است باید محیطی آرام و دلنشین باشد تا مادران با دیدن آن به آرامش و راحتی برسند تا سلامت خود و جنین را حفظ کنند و بچه های شاد و سالم تحویل جامعه دهند ...

واگر هم سردخانه اجساد است باید در محیطی باشد که بازماندگان اموات ( ره ) در محیطی خلوت به سوگواری بپردازند . نه در حاشیه پیاده رو و خیابان پرستار که دل هر رهگذری را آتیش می زند و تا مدتها از دیدن این وقایع دلخراش است ! 

( خدا کند که چشم غریبه این صحنه را نبیند که جلوه بدی برای شهرمان دارد !!! )

نمیدانم حق مطلب را به خوبی ادا کرده ام یا نه ؟؟

ولی خدا وکیلی اگر شما جای ما بودید و مجبور بودید هر روز این صحنه ها را مشاهده نمایید آیا برایتان روحیه و دل دماغی باقی می ماند ؟؟

چرا مسولان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی اقدامی خداپسندانه سردخانه ای شیک و مجهز در بیرون شهر جیرفت بنا نمی کنند تا بیشتر از این مردم در عذاب نباشند ؟؟

 ای کاش یکی از مسولان شهرمان ، نیمه شب ساعت 9 به بعد که هوا خنک تر می شود برای ساعاتی به کوچه مجاور بیمارستان سر می زد و از نزدیک با بوی متعفن و کثیفی که از درون محوطه سردخانه به کوچه و خانه ها سرایت می کند را به درون ریه های مبارک می فرستاد . 

و برای لحظاتی هم که شده خودش را جای این خانواده ها و فرزندانشان می گذاشت  !

مطمئنم که نیم ساعت هم نمی ماند ... ساکنان مظلوم محل بارها به مراکز بهداشتی و امنیتی شکایت برده اند ولی تا بحال کسی صدای آنها را نشنیده است . 

به امید روزی که این معضل زشت و نازیبا که برای مردم منطقه دردسر ساز شده است حل و رفع شود .  


راستی ...  برای سلامتی این نوزادان صلوات و برای شادی روح همه رفتگان فاتحه ...

در پایان خدمت دوستان و همشهریان عزیزم : اگر روح لطیف و احساس شما با خواندن این مطلب دردآور رنجیده خاطر شد ، معذرت می خواهم . چه کنم که حقیقت تلخ است و  ...
یا عــلــی مــــدد 

مـهـدی عــادلـی 

348
موضوع مطلب :


چهارشنبه 92 خرداد 15 :: 12:43 عصر :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

348


جیرفت زیبا . خیابان دانشجو 

 
موضوع مطلب :


شنبه 92 خرداد 4 :: 11:8 صبح :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

348
موضوع مطلب :


دوشنبه 92 فروردین 5 :: 6:40 صبح :: نویسنده : سردار مهدی عادلی

درباره وبلاگ

پیوندها
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 160
بازدید دیروز: 78
کل بازدیدها: 641810
تعداد بازدیدکنندگان :
تعداد افراد آنلاین :
مرکز آموزش ایرانیان


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


بهار 92 - جیرفت زیبا ( استان سبزواران )